Od pastelky k tužce

U NÁS ZÍSKÁTE

CHCETE MÍT ŠŤASTNÉHO PRVŇÁKA? ZAČNĚTE U NÁS A HNED. ŠKOLA HROU!

To, co nabízíme, je zakoupení  PRACOVNÍCH DVOJLISTŮ plných psacích tvarů vcelku 60 stran s kódem. Pak Vám náleží ONLINE METODICKÝ PRŮVODCE GRATIS nabitý inspirací témat, jejich linků pro hlubší poznání včetně nasbíraných příběhů a pohádek pro předškoláka. Přes 130 stran vycházející z české historie a kultury v jednotlivých regionech.

K tomu POSKYTUJEME I ODPOVĚDI na případné dotazy psacích, motorických a jiných záležitostí související se schopností a vývoje předškoláka.

 

Metodický Průvodce je pravidelně aktualizovaný dokument s rozšiřováním oblastí vědomostí a tipů výletů s dětmi a her v jednom.

 

Zvládne to každý, kdo si Metodického Průvodce přečte před vypracováním dvojlistu.

Pracovní dvojlisty, i když působí jako jednoduché omalovánky na první pohled, NEJSOU určené k samostatnému kreslení předškolních dětí.

Pracovní dvojlisty jsou obsahově vytvořené pro součinnost dítěte a dospělého tak, aby děti vedly k řešení úkolu s využitím vlastních zážitků, fantazie a zkušeností ze světa, který je obklopuje. Doporučuje se především využití příběhů a nápadů k činnostem právě z okolí dítěte a místní lokality.

TIPY: Ponechte dítěti prostor, nakolik ho téma zajímá a případné jeho další otázky odpovídejte a rozšiřujte. Využijte chuť dětí v tomto věku se vyjadřovat pocitově kreslením.

Doporučení: Pokud děti projeví vlastní iniciativu ve změně říkanky nebo asociují podobné situace, je dobré pokračovat v těchto dětských představách a rozvíjet fantazii dítěte dále. Pokud děti chtějí rozšířit znalosti BAREV nebo POČÍTÁNÍ, bez váhání přidejte další pojmy u jakéhokoli dvojlistu.

 

Pokud Vám dospělým dojde inspirace, neváhejte kliknout na hlubší rozbory témat dvojlistů v Metodickém Průvodci jako např. druhy sněhových vloček, principy staveb mostů, najděte10 nejlepších zoologických zahrad na světě, Guinessovy rekordy u zvířat, druhy a vznik galaxií, vlastnosti a chování vody, aquaparky u Vás, vaření dobrot a perníků s babičkou/maminkou, modelování s časopisem ABC, origami z doporučených videí atd.

Upozornění: I. a II. díl jen kreslíte pastelkami. III. - IV. díl začínáte psací úkoly plnit tužkou obyčejnou a obrázky dokreslíte pastelkami.  Metodický Průvodce Vás povede cvičení za cvičením. Čím vyplňujete úkoly, je vždy zdůrazněno v názvu dvojlistu.

**TIP: Nemá smysl kopírovat naše barevné písankové sešity. Raději si je u nás objednejte. Černobílým kopírovaným listem dítě otrávíte, barevné kopírování se Vám ani za danou cenu A4 nevyplatí. 

Nejsme podporováni žádným fondem EU.Sbíráme pro vás vědomosti české výchovy dětí od Komenského až po jednoho z nejlepších znalců dětské duše odborníka Matějčka.

 

ČASOVÉ ROZLOŽENÍ VYPRACOVÁNÍ DVOJLISTŮ

Standardně stačí k vytvoření správných psacích návyků vypracovat jeden dvojlist týdně. Doporučujeme pracovat s dvojlisty nejlépe v určitý čas dne dopoledne, a to s každou stránkou zvlášť pro upamatování a procvičení pojmů, které jsou vybrané a podstatné pro budoucí prvouku prvních ročníků.

TIP: Ideální postup INTENZÍVNÍ VÝUKY je zvládnutí jedné stránky dvojlistu za jeden den, druhá cvičební stránka čeká druhý den, až jí zaplníme naším psaním. Na třetí den můžeme dát OPAKOVÁNÍ volně hrou třeba i na procházce.

Doporučení: Pracujte s dítětem od 10 do 20min v uvědomělém plnění PSACÍHO ÚKOLU. S malováním a tématem či pohádkou to může být až 40 minut a více. Doporučujeme práci s dítětem nejlépe v dopoledních hodinách.

 

Čím menší děti, tím více je třeba respektovat delší čas pro vyplnění dvojstránek.  Můžete si zvolit jinou časovou sekvenci naplnění jednoho dvojlistu - např. každé pondělí a každou středu. Takto by Vám dvojlisty vydržely přes půl roku, než je vyplníte. Pro menší děti využijte psací bloky po 10minutách a poté pusťte dítěti krátkou pohádku nebo se naučte společně básničku dle nabízených linků v Metodickém Průvodci

 

TIP: ČÍM VÍCE ČASOVÝCH INTERVALŮ je třeba použít pro vyplnění jedné dvojstránky S Vaším dítětem, tím delší by měl být prostor na následné OPAKOVÁNÍ pojmů, barev, počtů, říkadel.

 

Přejeme krásné a nezapomenutelné chvilky s dětmi plné fantazie a radosti.

Užijte si to! Nebudete věřit za pár let, jak rychle děti rostou.

 

==============================================================================